cms erebus

Co to jest CMS ?CMS to skrót od angielskiego wyrażenia "system zarządzania treścią" (ang. Content Management System). Na systemie CMS opierają się tworzone strony internetowe dla firm i instytucji, co pozwala na łatwe zmieniane i uaktualniane zawartości strony www. CMS to również strona internetowa pozwalająca na stworzenie oraz późniejszą edycję treści serwisu WWW przez osoby nieznające się na programowaniu. Do wykorzystywania CMS wymagana jest jedynie absolutnie podstawowa znajomość edycji tekstu w komputerze.

Praca z systemem CMS jest taka sama jak oglądanie strony www, potrzebne jest jedynie zalogowanie się do części administracyjnej niewidocznej dla zwykłego użytkownika, a do tego wystarczy jedynie przeglądarka www oraz łącze internetowe.

Zarządzanie treścią odbywa się w specjalnych panelach przygotowanych dla klienta, a sama edycja tekstów odbywa się przez edytory typu WYSiWYG - podobne wyglądem do znanych wszystkim programów edycji tekstu np. OpenOffice czy MS Word. W edytorze tym możemy wprowadzać tekst od razu tak jak będzie widoczny na stronie internetowej. Możemy edytować tekst i czcionkę, wstawiać obrazki i zdjęcia, dodawać linki do innych stron internetowych i dokumentów do pobrania. Obsługa tego typu edytora jest bardzo prosta.

Ważne: nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem.

Strona główna |Oferta |O firmie |Realizacje |Kontakt
New Desert ˆ 2002-2010 Wszelkie prawa zastrzeżone.